PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد dbgrid

beny
08 / February / 2017, 06:13 PM
با سلام و احترام

یه جدول دارم که 3 تا فیلد داره و تعداد رکوردهاش هم متغییر هستش. میخوام که این رکوردها رو نسبت به جدول پدر تو dbgrid بیارم که تا اینجا مشکلی نیست اما میخوام به کاربر اجازه ویرایش رکوردها رو بدم اما نتونه رکورد اضافه کنه . مثلا 4 تا رکورد پیدا شده و در dbgrid اورده میخوام که کاربر بتونه اطلاعات رکورد رو ویرایش بکنه اما نتونه 4 تا رکورد رو مثلا 5 یا 6 تا بکنه خلاصه رکورد اضافه کنه . خاصیت EDIT DBGRID رو TRUE میکنم اما بغیر از ویرایش میتونه رکورد اضافه کنه و میخوام multi select هم باشه . ایا با dbgrid میشه یا باید از ابزار دیگری استفاده کنم .

ممنون از توجه شما

beny
08 / February / 2017, 08:24 PM
با سلام

با stringGrid میشه اطلاعات جدول رو بهش بریزم و خاصیت ویرایش هم داره و رکورد هم بهش اضافه نمیشه اما خاصیت multiselect نداره یعنی نمیتونم همزمان چند رکورد رو انتخاب کنم یا checkbox داشته باشه . ایا راه حلی برای multiselect تو stringgrid هستش ؟

ممنون

meyti
08 / February / 2017, 08:39 PM
سلام
برای dbgrid امکان multiselect وجود داره - در قسمت option -
برای اضافه نکردن رکورد جدید از رویداد OnNewRecord مربوط به جدول مربوطه کمک بگیرید و کنسل کنین -

beny
09 / February / 2017, 11:52 AM
با سلام و احترام

ببخشید میشه کمی بیشتر راهنمایی کنید که تو رویداد جدول چه کدی بنویسم تا بتونم کنترل کنم ؟ در رویداد پیغام میزارم وقتی میخوام اضافه کنم پیغام رو نمایش میده اما نمیدونم چطوری جلوی افزودن در دیتابیس رو بگیرم

ممنون از توجه شما

beny
09 / February / 2017, 05:59 PM
با سلام

با کد زیر در رویداد OnNewRecord مشکل حل شد .

DataSet.Cancel;

ممنون از توجه شما