آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: پروژه ی علی و علی

مدیرکل سایت admin آواتار ها
    تشکر ها
    247
    تشکر شده 250 بار در 160 ارسال.
    Blog Entries
    1

پروژه ی علی و علی

با عرض سلام خدمت مدیران [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]* و** [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]** .
    در این قسمت دو تن از مدیران سایت با نامهای کاربری بالا یک پروژه ی تخصصی رو استارت زده و انشالله که پروژه ای مفید برای کاربران سایت خواهد بود.

دلفی ،*جذاب ترین زبان طراحی نرم افزار ...

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1
    *مدیر * [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] * موضوع پروژه اتون رو بیشتر واسه دوستان تشریح کنید.

مدیر* [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]** اگر مایل باشید شما* هم یک پروژه رو استارت بزنید تا دوستان از تجربیات ارزشمند شما استفاده بکنند.

مدیر انجمن b_e_shamlu آواتار ها
    تشکر ها
    149
    تشکر شده 94 بار در 46 ارسال.
    این هم آموزش نصب کاپوننت ها ( فایل توسط ورود 2007 تهیه شده * [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

میبخشید من فایل را مجبور شدم که دو بار کمپرس کنم یک بار با** rar*** و یک بار هم با zip
    البته به دلیل بزرگ بودن فایل
    دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1
    سلام مهندس.عالی بود.
    فقط یک قسمت رو* بهتره که تغییر بدید ، اون هم نام فیلد ها در دیتابیس است.
    به صورت معمول وقتی نام جدول را انتخاب می کنیم بایستی دقت شود تا قواعد نام گذاری رعایت شوند.
    مثلا :* tblPersonely** به جای* Personely
    و* برای فیلد ها بدین صورت : prsnCod به جای _cod
    و* prsnCodMeli* به جای Cod_mli
    و ...
    نام اول هر جدول بایستی به** tbl* شروع شود و کاراکتر اول بعد از آن حرف بزرگ باشد.
    نام هر فیلد هم بایستی ابتدا با مخف نام جدول شروع شود مثال : برای جدول tblPersonely*** باید از prsn استفاده نماییم.
    بعد از آن هم دقیقا ایتدای هر کلمه بایتی با حرف بزرگ شروع شود ...

5. کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

kamran749 (03 / May / 2015)

تشکر ها
    149
    با سلام خدمت تمامی عزیزان این سایت
    و با احترم خدمت مدیریت عزیز که درخواست ما را پذیرفتن
    در این پروژ که میخواهیم شروع کنیم یک پروژه کوچک است که بعداز آن به یک برنامه کامل تکمیل میشود
    و هدف من بیشتر این است همی عزیزان در این مورد ما را یاری کنند و ضمنا خدمت تمامی عزیزانی که کمک میکنند بگویم که هر کسی قسمتی از برنامه را به دست میگیرد و بعداز تکمیل آن سورس آن را داخل این قسمت گذشته که دیگران بتوانند آن را به برنامه خود اضافه کنند و ...
    بعنوان مثل میخواستم بگویم که بهتر است که تمامی عزیزانی که شروع میکنند جهت اینکه بتوان دیگر عزیزان از سورس برنامه آنان استفاده کنند میبایست فقط کامپوننتهای گفته شده را در دلفی مورد نظر نصب کنند نه کمی بیشتر و نکمی کمتر چرا که باید سور برنامه برای دیگران قابل اجرا باشد
    ************************* ************************* ******************* به نامه دادار هستی بخش

1- زبان برنامه نویسی*** دلفی 7
    2- بانک اطلاعاتی* SQL* 2000
    پروژه و* کامپوننتها را بعد اعلام میکنم
    منتظر نظرات شما میباشم

دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

تشکر ها
    149
    با سلام
    خدمت تمامی عزیزان بگویم که برای شروع پروژه نیاز اولیه به کامپوننتهای زیر مباشد که اصل آن هم گزاشتم
    ضمنا اگه کسی در طول اجرا نیاز به نصب کامپوننت دیگری بود اعلام نمایند و همچنین آن را آپ لود کرده و آدرس آن را گذاشته
    و همچنین علت نصب و نیاز آن را بگویند و چگونگی نصب و همچنین کاربرد آن را توضیح دهند

و اما کامپوننتهای مورد نیاز اولیه
    1- این کامپوننت دو تب به دلفی اضافه میکند که اطلاعات زیادی دارد* [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    2- این هم جهت فارسی نمودن کیبرد در برنامه و مدیریت فارسی نویسی خیلی ساده و سریع [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    3 - این هم جهت استفاده تاریخ کامپوننت خیلی قوی و کار آمد*** [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    4- این هم یک باکس تاریخ******************** ************************* ****** [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    اگر سوالی درخصوص نصب آنها بود توضیح بیشتر داده میشود
    ضمنا یادتان نرورد حتما مسیر نصب آن را به دلفی معرفی کنید

************************* ************************* ************************* ***************

تشکر ها
    149
    با سلام مجدد
    حال میخواستم یک پروژه را تعریف کنم ( لطفا دیگران نظر بدهند )
    این پروژ از چند قسمت تعریف شده* که قسمت اول آن
    1- پروژه پیشنهادی من ( ورود اطلاعات پرسنلی )
    * توضیح عملیات آن : * *اطلاعات ورودی آن به شرح ذیل میباشد
    ضمنا خدمت تمامی عزیزان بگویم که از نامهای استفاده کردم که کمی نزدید
    به کلمات روز مره باشد

نام بانک ******PRG_1 *******************نام جدول***** Prsonely***

ردیف**************** نام فیلد************ * * ** * نوع ************** مقدار***************** توضیح
    1********************* Cod_****************** عددی *********** * * 10******************* جهت کد شناسه تک برای هرشخص
    2********************* Cod_mli********* * ** کارکتری************ 10******************* کدملی
    3********************** Name********** * * * کارکتری * * * * * * 30 * * * * * * ** *** نام
    4********************* Fname************* * کارکتری********** ** 30******************* نام خانوادگی
    5********************* Fadad************ * * کارکتری*********** * 30******************* نام پدر
    6********************* Sh_sh************* ** کارکتری************* 12******************* شماره شناسنامه
    7********************* Tvalod_d********* ** تاریخ و زمان***** * * -********************** تاریخ تولد
    8********************* Cod_m_ Tvalod*** عدد******* ********** 4********************* کد محل تولد
    9********************* Cod_m_ sodor**** عدد****************** 4********************* کد محل صدور شناسنامه
    10******************* Sex******************** کاکتری************** 10******************* جنسیت
    11******************* Tahol***************** کارکتری************* 10******************* وضعیت تاهل
    12******************* Aks******************** تصویر************* * -********************** ذخیره یک عکس پرسنلی
    13******************* Adres************* ** متن******************* -********************** ذخیره آدرس محل زندگی
    14******************* tel_1***************** کارکتری********** ** 15* ****************** ثبت تلفن

*در انتها اگر موضوع دیگری به نظر شما رسید که میبایست اضافه کنم بفرمایید

************************* ************************* ************** منتظر جواب هستم

9. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

تشکر ها
    149
    با تشکر از مدیر عزیز و تذکر بسیار مفید شان
    البته بیشتر خواستم خیلی ساده باشد اما میبینم بهتر است از اول درست شروع کنیم

تشکر ها
    149
    با عرض پوزش از عزیزان برای اینکه کمی سرعت عمل بخرج بدهیم فایل جدول را آماده کردم و همچنین فایل آموزشی اضافه کردن جدول هم را برای عزیزان گذاشتم

اینجا میخواستم به عزیزان چیزی را متذکر شوم و آن این است که میدانم تمامی شما استاد هستید اما این موارد را برای این گذاشته ام که اگر کسی مثل من تازه کار بود بتواند پا به پای دیگران ادامه دهد و از اساتید محترم درخواست دارم که آنان هم در این مورد من را یاری نمایند

حال چند مورد که باید اجرا شود و آن این است که برای شروع یک پوشه ساخته و داخل آن پوشه چند پوشه دیگر که کم کم به آنها میپردازیم میسازیم و ( داخل پوشه برنامه فعلا پوشه های data* و system* و muse و temp* را بسازید
    و فایل جدول را در پوشه data* کپی کنید و بعد آن فایل را به SQL اضافه کنید که فایل آموزش را میتوانید دانلود کنید

*[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    **[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

مدیر محترم زحمت کشیده و مشکل را حل کردند
    در قسمت بالا فایل بانک جهت اضافه کردن به اسکیوال
    و فایل پی دی اف جهت چگونه نصب کردن فایل اسکیوال

12. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر انجمن ahmadi613 آواتار ها
    تشکر ها
    6
    تشکر شده 9 بار در 5 ارسال.
    باسلام
    از زحمات بدون چشم داشت شما كمال تشكر وقدر داني را دارم.من sql server 2000 را با كتاب شروع كردم اما چون اينترنتم رو به اتمام است.در اسرع وقت به شارژ مجددا اقدام مي كنم وفايل ها را كه گذاشته اي دانلود مي كنم وشايد جواب خيلي از مشكلات من درآنها باشدتا ديگر زحمت ندهم واگر جواب نگرفتم بار زحمت را به شما واگذار مي نمايم.از كاربران محترم استدعا دارم اگر بخواهيم در آموزشگاه ها برنامه نويسي را ياد بگيريم جيب پر را مي طلبد بنابر اين موقعيت را غنيمت شمرده واز آن استفاده نماييد.براي موفقيت و ادامه كار شماb_e_shamlu بزرگوار توفيق روز افزون شما را از درگاه خداوند خواستارم وقدر شناس استادم مي باشم.
    ************************* ************** اگر كسي كلمه اي به من بياموزد مرا بنده خود ساخته است* اما علي ع.
    با صداقت و دوري از ريا زندگي شيرين وشيرين تر مي شود...

تشکر ها
    149
    با سلام
    خدمت تمامی عزیزان بگویم که برای کامل کردن این پروژ نیاز به کمک همه دوستان میباشد پس لطف کنید و مارا رهنمایی کنید
    ضمنا میخواستم دستور العمل هایی را برای تکمیل این پروژ بگویم که
    1- ساخت یک پوشه به نام پروژه
    فعلا دو زیرساخت پوشه به نام system* و* data
    2- در دلفی وقتی یک پنجره جدید ساخته میشود آن را با کلمه wim_0 وین آندرلاین و یک عدد تمام کنید و برای اینکه عدد تکراری نباشد قبل از ساخت آن در همین قسمت درخواست عدد کنید تا یک عدد به شما پیشنها شود و شما آن را به کار ببرید
    دلیل بالا این است که تمامی کسانی که میخواهند کمک کنند با یک عدد شناخته شود و پنجره مورد نظر به نام خود آن ثبت شود
    3- ضمنا هرگاه پنجره فوق را ساختن لطف کنند و سورس آن را در این قسمت گذاشته تا دیگران هم از آن استفاده کنند

مدیر انجمن b_itman_b آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 10 بار در 9 ارسال.
    سلام خدمت اساتید گرامی.
    ببخشید که یکم دیر شروع میکنم.یکم مشکلات کاری داشتم. نتونستم سر بزنم.
    ضمن تشکر از اقای شاملو عزیز به چند نکته کوچیک اشاره میکنم.
    1- در بحث ساخت جدول باید دقت داشته باشید علاوه بر مباحثی که مدیرجون فرمودند ، یه برنامه خوب بانک اطلاعاتی باید جداولی نرمال شده داشته باشد.یعنی تا جایی که میشود جداول رو کوچیک کنیم و به جداول زیرمجموعه هم تبدیل کنیم.
    مثلا برای مشخصات کامل یک فرد میتونیم بجای یک جدول و 50 فیلد بیایم و 5 جدول و با فیلد های کمتر داشته باشیم که با یه فیلد باهم ارتباط برقرار می کنند.یا در خصوص فیلد ها باید دقت کنیم فیلد هایی رو که مقادیر آنها مشخص است مثل جنسیت و یا تاهل ،رو بجای کاراکتر از عدد استفاده کنیم.حال برای نمایش انها هم اگر نیاز بود یه جدول کوچک به نام جنسیت ایجاد کرده و آنجا تعیین میکنیم 1 برابر* با مذکر* ، 2 برابر با مونث و 3 حقوقی.فرق این موارد رو موقع گزارش گیری و زمانی که بانک سنگین می شود متوجه میشویم.مخصوصا برای استفاده از داده های سنگین مثل عکس که حتما باید یه جدول مجزا ایجاد کرد شامل کد شخص(فیلد مشترک جداول نرمال شده)و یه فیلد عکس.(یه سر به این پست بزنید و بیشتر در مورد [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] آشنا بشید [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید])
    2-هرجا که قرار است از از عدد استفاده کنید ولی محاسبه ای روی آن ندارید مثلا شماره شناسنامه بهتره بجای عدد از کاراکتر استفاده بشه.
    3-بهتره بجای ساخت جدول (در پستی که جدول ساخته شده رو فرستاده بودین)بگیم دیتابیس ساخته شده و اتچ (Attach) کردن اون.
    4-من هنوز نمیدونم پروژه شما قراره چکار انجام بده
    5-بند 2 ازآخرین ارسال اقای شاملو رو هم متوجه نشدم.خدمت اقای شاملو عارضم که بنده کاملا تجربی کار و با کمک اساتیدی چون شما کمی برنامه نویسی میکنم و شاید با برخی اصطلاحات آشنا نباشم که پیشاپیش معذرت می خوام.

فعلا
    همه چیز قابل دستیابی است اگر تو بخوای

16. کاربر مقابل از b_itman_b عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

admin (15 / January / 2015)

تشکر ها
    149
    خدمت آیتمن عزیز عرض کنم
    1- کاملا درست میفرمایید بله این جدول ذکر شده فقط برای اطلاعات اولیه نه اطلاعات دیگر (مشخصات کوتاه)
    2- برای اعداد غیر محاسبه ای* درست میفرمایید و همین گونه است
    3- آتچ کردن (Attach) به این دلیل بود که هرکسی خواست در این پروژه شرکت کند از بانکهای آن استفاده نماید و یک استاندار داشته باشیم
    4- کار این پروژ یک برنامه است که هرکسی خواست از قسمتهای آن استفاده کنند و در انتها کسی که مثل من تازه کار بود نحوه ساخت جدول و ارتباطات آن را یاد بگیرد .
    * و در انتها منظور شما را از بند سوم 3 چیزی نفهمیدم

18. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

تشکر ها
    149
    دوست عزیز سوال کرد بودن که یک پروژ میخواستن که چگونه در یک تاریخ مشخص یک پیغام را اعلام نمایند
    مثلا چند روز قبل از تاریخ خاصی پیغام داده شود
    اول
    باید اعلام کرد که برنامه شما باید بصورتی باشد که در هنگام بالا آمدن
    سیستم برنامه شما اجرا شود . و در برنامه شما باید شیعی به Taimr* ( ساعت ) را
    داخل برنامه نصب کرد که هر چند وقت یک بار جدول مورد ذکر را جستجو کند و
    تاریخ فوق را چک کند در صورت دیدن تاریخ خاص آن را اعلام نماید
    برای این منظور کامپوننت که اول برنامه معرفی شده را نصب کنید داخل آن شیع خاص این کار قرار گرفته است
    - این کامپوننت دو تب به دلفی اضافه میکند که اطلاعات زیادی دارد* [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

* تب ( App control ) ** اولین شیع بنام اتوران را نصب کن برای اجرا کردن برنامه در هنگام بالا آمدن سیستم
    امید است کاربردی داشته باشد
    سوالی بود بفرمایید توضیح خواهم داد

20. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

تشکر ها
    149
    برای شروع لطفا بصورت ذیل عمل کنید
    1- یک دایرکتوری به نام prog بسازید و داخل آن دو دایرکتور به نام system و data* بسازید فایل که جدول بود را داخل آن کپی کنید
    2- برنامه اس کیو ال را اجرا کنید و فایل داخل دایرکتوری data را به آن اتچ کنید
    3- دلفی را اجرا کنید و نام فرم اولیه آن را win_0 نام گزاری کنید و در داخل پوشه prog* ذخیره کنید و پروژه را با نام start ذخیره کنید

میتوانید جهت کانکت با بانک مورد نظر خود از فایلهای بالا استفاده کرد
    برای اینکه بهتر بتوانید استفاده کنید فایل مورد نظر را به دو صورت* هم فایل ورد و هم بصورت پی دی اف
    هر کدام را خواستید انتخاب و دانلود کنید

لطفا در بهتر سازی این پروزژ همکار کنید ، نظر بدهید* این را بدنید که اگر حتی یک حرف نا زیبا هم بهتر است از هیچی
    هیچی نگفتن چونکه میشود تشخیص داد که کسی آن طرف هست که این مطالب را میخواند و نظری دارد

22. 2 کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

admin (15 / January / 2015),kamran749 (03 / May / 2015)

تشکر ها
    149
    با سلام
    بعضی از دوستان سوال نمودن هدف از این پروژه چیست ؟
    جواب : این یک برنامه بزرگی خواهد شد که اهدافی را دنبال میکنه
    اهداف
    1- در این برنامه چون بزرگ است به این معنی که کارهای زیادی در آن انجام خواهد شد مثل ارتباط با SQL* ساخت بانک ، ساخت جدول ، و ارتباط با آنها ، چگونه ذخیره نمودن در فیلدها ، چگونه ذخیره کردن عکس ، ...
    2- در بند یک علاوه بر ساخت ، ارتباط ، تغییر ،جستجو، ذخیره ، گزارش . به این نتیجه خواهیم رسید که ، بهترین راه حل ، اشکال یابی . توضیح داده می شود
    3- بتوان که بعضی از برنامه کوتاه را که در اینجا اینجاد خواهد شد .* در برنامه های خود استفاده کرد مثال : ساختار رمز عبور ، ساختار سطح دسترسی و ...
    ** در انتها این پروژه به کسانی کمک خواهد کرد که مثل من تازه وارد هستند و میخواهند از یک جا شروع کنند.
    مثل بدانند که بهترین را حل برای ساخت جداول و فیلدها و ارتباط با آنان چگونه است .* بعنوان مثال یک از اشکاتی که در جدول ساخته شده انجانب وجود دارد و به عمد اعمال شده فیلد عکس میباشد که یکی از دوستان عزیز ( بی آیتمن بی ) به آن اشاره کردند* بله در داخل جدول اطلاعاتی نمی بایست فیلد عکس را گذاشت یک از دلایل آن سنگین شده آن جدول میباشد .
    و موارد دیگر ... اما چون در این قسمت بیشتر در خصوص نحوه ذخیره کردن عکس بود ، گذاشته شده و ازتذکر این دوست عزیز خیلی ممنون هستم . (مورد خیلی مهم و هدف این پروژه: بله یکی از موارد یاد شده همین است )
    در پست بعد نحوه ساخت فرم اول توضیح میدهیم
    ************************* ************************* ****************** لطفا نظرات خود را بگذارید
    با تشکر*

*

24. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1

پاسخ : پروژه ی علی و علی

سلام مهندس شاملوی عزیز.
    لطفا پروژه رو ادامه بدهید ...

کاربر سایت حسینعلی آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

خیلی انجمن مشکلیه،اصلا نمیشه ارسال کرد،

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط حسینعلی نمایش پست ها
    خیلی انجمن مشکلیه،اصلا نمیشه ارسال کرد،
    سلام.
    منظورتون از ارسال دقیقا چی هست ؟
    الان همین پست رو خودتون ارسال کردید ...
    البته کار با ویبولتین یه مقدار سخت تر از mybb یا phpbb هستش...
    ولی امکانات این انجمن ساز به مراتب بیشتره

کاربر سایت kamran749 آواتار ها
    تشکر ها
    12
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

سلام و ممنون از زحمات شما
    اگر بتوانید یک پروژه مثل دفترچه تلفن که کامل باشد و بتوان عکس به آن الصاق کرد و یک پروژه حسابداری شخصی یا یک قرض الحسنه خانوادگی را با دستورات sql شروع نموده ، با بانک SqlLite یا MySql و آن را تا انتها به پیش ببرید ، واقعا کار ماندگار و فوق العاده ای نموده اید. خیلی گشته ام ، اما هر پروژه را نیمه کاره رها نموده اند!!

موفق و پیروز باشید.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)