آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: نحوه نصب کامپوننت ها در دلفی

مدیرکل سایت admin آواتار ها
    تشکر ها
    247
    تشکر شده 250 بار در 160 ارسال.
    Blog Entries
    1

نحوه نصب کامپوننت ها در دلفی

کامپوننت های دلفی یکی از فایل ها با پسوند زیر هستند که در اینجا هر کدام را جداگانه توضیح می دهیم .
    نحوه نصب کامپوننتهای با پسوند bpl ، .dpk ، .pas ، .ocx و .dll
    1- نحوه نصب کامپوننتهای با پسوند .bpl :

ابتدا دلفی را اجرا کرده و در زیر منوی Component گزینه Install Packageرا انتخاب نمائید.

در پنجره باز شده در این صفحه گزینه Add را برای نصب کامپوننت کلیک کنید. فایلهای کامپوننت خود را در پوشه ای در مسیر نصب دلفی بریزید . چون ممکن است پس از گذشت مدت زمانی شما آنها را ناخواسته از روی هارد دیسک پاک کنید و آنگاه دلفی هنگام لود کردن کامپوننتها با مشکل مواجه خواهد شد .

در صفحه باز شده نام فایل مورد نظر خود را با پسوند .bpl انتخاب کرده و گزینه Open را کلیک نمائید.

مشاهده خواهید کرد که مسیر کامپوننت به لیست اضافه شده است ، پس فقط کافیست صفحه مورد نظر را با کلیک کردن دکمهOK تائید نمائید تا کار نصب کامپوننت پایان یابد.

2- نحوه نصب کامپوننت های با پسوند : .dpk

برای نصب این نوع کامپوننت کافیست که روی فایل با پسوند .dpk دو بار کلیک کرده و مراحل زیر را دنبال کنید :

پس از دوبار کلیک کردن روی این کامپوننت بطور خودکار برنامه دلفی اجرا شده یکبار Compile و بعد Install را بزنید .یک پیغام مبنی بر نصب موفقیت آمیز کامپوننت ظاهر میگردد .

حال در پوشه مورد نظر یکسری فایل جدید ساخته میشود که حاصل کامپایل شدن کامپوننت توسط دلفی است . فقط کافیست که کل فایلهای پوشه مورد نظر را کپی کرده و در مسیر زیر ذخیره کنید :

C:Program Files/Borland/Delphi7/Lib

3- نحوه نصب کامپوننت های با پسوند : .pas

برای نصب این نوع کامپوننت ابتدا باید دلفی را اجرا کرده و از منوی Component گزینه Install Component را انتخاب نمائید .

ابتدا قبل از هر کاری تمام فایلهای .pas و .res کامپوننت مورد نظر را در پوشه ../Borland/Delphi7/Lib دلفی کپی می کنیم. حال در صفحه باز شده دکمه Browse… را کلیک می کنیم .

حال در صفحه باز شده تمام فایلهای.pas مورد نظر را که در پوشه Lib کپی کرده ایم را انتخاب کرده و دکمه Open را کلیک می کنیم،حال در صفحه جدید میبینیم که هر دو قسمت نام یونیت و مسیر جستجوگر با آدرس کامپوننت انتخاب شده تکمیل شده اند که با کلیک بر روی دکمه Ok در این صفحه آن را تائید می کنیم

پس از تائید صفحه فوق پیامی نمایش داده می شود.که با تائید صفحه فوق پیام موفقیت آمیز بودن نصب کامپوننت نمایش داده خواهد شد که با نمایش آن کار به پایان می رسد.

3- نحوه نصب کامپوننت های با پسوند .ocx و .dll :
    برنامه دلفی را باز کرده و از منوی Componentگزینه Import Activex را بزنید .با زدن گزینه بالا یک صفحه جدید باز میشود حال گزینه Add را کلیک نمایید :در صفحه جدید نام کامپوننت را انتخاب می کنیم در PAllete Pageمیتوانید محل قرار گرفتن کامپوننت مورد نظر را در کتابخانه های موجود دلفی انتخاب نمایید .اکنون گزینهInstall را بزنید تا وارد مرحله بعد شویم : حال گزینه تایید را میزنیم . مجددا گزینه تایید را میزنیم . میبینیم که پیغامی مبنی بر تایید نصب صحیح کامپوننت دریافت میکنید اکنون به تب Activex رفته و از کامپوننت نصب شده استفاده نمایید .

نکته :

اگر فایل های بالا را در مسیر جاری دلفی قرار نداده باشید باید به مسیر ToolsEnverionment OptionLibrary زیر بروید و محل قرار گیری کامپوننت ها را Add کنید .

دلفی ،*جذاب ترین زبان طراحی نرم افزار ...

2. کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

b_e_shamlu (09 / July / 2016)

مدیر انجمن b_itman_b آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 10 بار در 9 ارسال.
    مدیر جان ممنون.فقط من تو نصب کامپوننت های دلفی XE2 مشکل دارم.به راحتی دلفی 7 نیست.خیلی بازی در میاره.اگه نکته ای داری بگی ممنون میشم
    همه چیز قابل دستیابی است اگر تو بخوای

مدیر انجمن yanin آواتار ها
    تشکر ها
    13
    تشکر شده 53 بار در 34 ارسال.
    والا من کلی کامپنت تو دلفی Xe2 نصب کردم ولی فرق انچنانی نداشت
    مشکل با کدوم کامپننت بگو تا شاید تونستیم حلش کنیم

تشکر ها
    0
    میدونی* یه PDF دارم که نحوه نصب کامپوننت هارو تو دلفی 7 گفته من تو دلفی 7 مو به مو مثل اون چیزی که هست رو میرم ولی تو دلفی XE2 اونجوری نیست.مثلا همین نصب ActivX Flash تو دلفی 7 مثل هولو نصب میشه ولی دلفی XE2 . . .
    حالا تا حالا که کامپوننت های خاصی واسه دلفی XE2 نداشتم.فقط یه کامپوننت ShamsiData بود که آخرم باور کن نفهمیدم چطوری نصبش کردم.کامپوننت هایی که خودت گذاشتی که دمت گرم مثل دوغ Instal میشه.یادت باشه اون موقع ها که ایران دلفی قطع بود کلی بهت ایمیل زدم.یکی از موضوعاتم همین بود.حالا دوباره جایی به مشکل خوردم از شما و اساتید دیگر استفاده می کنم

تشکر ها
    0
    میدونی* یه PDF دارم که نحوه نصب کامپوننت هارو تو دلفی 7 گفته من تو دلفی 7 مو به مو مثل اون چیزی که هست رو میرم ولی تو دلفی XE2 اونجوری نیست.مثلا همین نصب ActivX Flash تو دلفی 7 مثل هولو نصب میشه ولی دلفی XE2 . . .
    حالا تا حالا که کامپوننت های خاصی واسه دلفی XE2 نداشتم.فقط یه کامپوننت ShamsiData بود که آخرم باور کن نفهمیدم چطوری نصبش کردم.کامپوننت هایی که خودت گذاشتی که دمت گرم مثل دوغ Instal میشه.یادت باشه اون موقع ها که ایران دلفی قطع بود کلی بهت ایمیل زدم.یکی از موضوعاتم همین بود.حالا دوباره جایی به مشکل خوردم از شما و اساتید دیگر استفاده می کنم

مدیر انجمن b_e_shamlu آواتار ها
    تشکر ها
    149
    تشکر شده 94 بار در 46 ارسال.
    سلام
    دوستان عزیز من فست ریپورت دلفی هفت را دارم اما حالا که استفاده میکنم متاسفانه کرکش رو ندارم و فقط 5 برگ بیشتر چاپ نمی کنه و درست این برنامه رو داخل یک پروژ استفاده کردم حالا با مشکل برخورد کردم و نمی تونم تمامی گزارشت اونو را عوض کنم خیلی زیاده آیا میدونید که باید چکار کنم
    ************************* ************************* ************ خیلی واجبه اگه میشه کمک کنید
    اگه جوب را به پست بفرستید خیلی ممنون میشوم

دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

مدیر انجمن meyti آواتار ها
    تشکر ها
    134
    تشکر شده 78 بار در 55 ارسال.
    با سلام این فایل با سورس کامل فست ریپورته. فقط باید کامل نصب کنی

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

9. کاربر مقابل از meyti عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

b_e_shamlu (09 / July / 2016)

مدیر انجمن javad_rajabloo آواتار ها
    تشکر ها
    21
    تشکر شده 30 بار در 18 ارسال.
    کامپوننت devexpress رو برای دلفی xe4 دانلود کردم اما نمی تونم نصبش کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

کاربر سایت ali3d آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال.
    دوستان اگه کسی آموزش تصویری سراغ داره معرفی کنه ، آخه من طبق گفته های بالا پیش میرم ولی بعدش چند تا تب به قسمت کد نویسی افزوده میشه و بصورت کد هستند و نمیشه کاریشون کرد.
    اگه زحمتی نیست براتون زحمتی نیست توی یک فیلم چند دقیقه ای آموزش بدید.
    پیروز باشید

تشکر ها
    0
    اخه شما چرا اینطوری میکنید؟!!
    کسی نیست یه آموزش واسه ما تهیه کنه؟
    اگه ما بتونیم ساعات بیشتری را باهم باشیم و به هم کمک کنیم مطمئن باشید در آینده ای نچندان دور به برنامه نویسان ماهری تبدیل میشم، پس سعی کنید اینجا بیاید و به مشکلات دیگران پاسخ دهید و مشکلات خودتون را مطرح کنید تا به اونا پرداخته بشه.

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1
    *این هم آموزش تصویری نصب کامپوننت از دوست عزیزم بابک احدی یکی از حرفه ای های دلفی ایران

تشکر ها
    0
    مدیر جان
    من دقیقا نمیدونم کدوم یک را باید نصب کرد ، به این تصاویر نگاه کنید :
    این تصویر مربوط به پوشه استخراج شده است
    این یکی مربوط به پوشه unidac41src است
    واین یکی

و این تصویر مربوط به وقتی هست که من طبق اموزش پیش میرم ولی ارور میده

لطفا پیگیری کنید.
    تندرست باشید.

تشکر ها
    247
    Blog Entries
    1
    در شکل اول خوب فایل اجرایی هست و شما باید به عنوان مثال *اون یکی ایکه داخلش d7 داره رو برای دلفی 7 نصب کنید.
    یعنی unidac41d7pro.exe
    *در شکل آخر هم شما نمیتونید package file name* رو خالی بگذارید.ضمنا معمولا اکثر کامپوننت ها به همراه خودشون فایل .dpk هم دارند که کافیست بر روی آن کلیک کرده و* سپس بر روی compile* و در انتها install کلیک کنید.

تشکر ها
    149
    دوست عزیز همانطور که مدیر عزیز فرمودند برای نصب برنامه های خود دقت فرمایید که از چه ورژن دلفی ( دلفی 4 ؛ دلفی 5 ؛ دلفی 6 و ... ) و از کامپوننتهای مورد مربوط به ورژن خودتان نصب کنید .
    دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

تشکر ها
    0
    مشکل من حل شده بود!!!!
    ولی از راهنمایتون متشکرم.

18. کاربر مقابل از ali3d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

admin (29 / May / 2018)

کاربر سایت poua آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

پاسخ : نحوه نصب کامپوننت ها در دلفی

مدیر محترم و دوستان عزیز خسته نباشد
    من یک فایل numberbox.ocx دارم و نحوه استفاده و اجرای آن در دلفی 7 را می خواهم.لطفا کدهای اجرای آن در دلفی 7 را به من آموزش دهید. باتشکر
    در صورت لزوم فایل را می توانم برایتان ارسال نمایم

تشکر ها
    149

نقل قول نوشته اصلی توسط poua نمایش پست ها
    مدیر محترم و دوستان عزیز خسته نباشد
    من یک فایل numberbox.ocx دارم و نحوه استفاده و اجرای آن در دلفی 7 را می خواهم.لطفا کدهای اجرای آن در دلفی 7 را به من آموزش دهید. باتشکر
    در صورت لزوم فایل را می توانم برایتان ارسال نمایم
    با سلام اگه به پست شماره 11 یعنی 6 تا بالا تر ادمین محترم یک برنامه از آقای بابک احد گذاشته اند که با مطالعه آن حتما مشکل شما حل خواهد شد اگه باز هم مشکل داشتید بازهم اعلام کنید در صورت امکان حتما در رفع مشکل کمک خواهد شد

فایل فوق در زیر آمده است

کاربر سایت hmiran آواتار ها
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 4 بار در 4 ارسال.

با سلام . نصب کامپوننت در دلفی xe10 ظاهرا کمی متفاوته چون من نتونستم به این راحتی ها نصب کنم . لطفا اگه میشه یه توضیح هم برای ورژن های به جز دلفی 7 بدین مثلا همین xe10 .با تشکر

کاربر سایت ansaripour آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

سلام من هم تو نصب کامپومننت تو دلفی 10.2 مشکل دارم اگه کسی بلده و لطف کنه بگه ممنون میشم

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)