آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: ساخت برنامه نقلیه

مدیر انجمن b_e_shamlu آواتار ها
    تشکر ها
    149
    تشکر شده 94 بار در 46 ارسال.

Lightbulb ساخت برنامه نقلیه

با سلام بنابه درخواست یکی از دوستان عزیز (آقای رسول آبادی) میخواهیم یک پروژ را کلیک بزنیم این برنامه نسبت به ورود اطلاعات پرسنلی یک تغییراتی دارد و آن اینکه یک جدول را به جدول دیگر وصل کنیم و از اطلاعات استفاده کنیم
    این برنامه را برنامه نقلیه نام گزاری میکنیم
    برنامه نقلیه به این صورت است که اطلاعات خودروها را نگداری میکند
    کار این برنامه ارتباط دو یا چند جدول جدول
    دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

2. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

javad_rajabloo (28 / November / 2015)

تشکر ها
    149

پاسخ : ساخت برنامه نقلیه

با سلام
    کار برنامه
    1- نگهداری مشخصات خودرو
    2- نگهداری مشخصات رانندها
    3- نگهداری اطلاعات تعمیرات خودرو
    4- نگهداری اطلاعات بنزین (سوخت )
    5- اطلاعات تامین و نگهداری خودرو
    6- اطلاعت تغییر و تحول خودرو
    7- اطلاعات ورود و خروج خودروها
    و ....
    شایان ذکر است برای شروع به جدولهای زیر نیازمندهستیم
    1- جدول اطلاعات پرسنلی
    2- جدول اطلاعات خودرو
    3-جدول اطلاعات محلهای و مکانها ( در صورت نیاز)

برای شروع اول جدول مشخصات پرسنل را میسازیم
    1- کد شناسه
    2- کد ملی
    3- نام
    4- نام خانوادگی
    5- نام پدر
    6- تاریخ تولد
    7- نوع استخدام
    8- آدرس محل زندگی
    9- تلفن همراه
    10 تلفن ثابت منزل
    11 - عکس
    بنظر میرسد برای اطلاعات پرسنلی همین اطلاعات کفایت میکنه
    وبرای جدول مشخصات خدرو به فیلدهای ذیل مورد نیاز است
    1- کد شناسه
    2-نام خودرو
    3- رنگ خودرو
    4- سال ساخت
    5- شرکت سازنده
    6-شماره شاسی
    7- شماره موتور
    8- شماره پلاک که از سه قسمت ساخته شده است
    9- شناسه راننده ( شناسه پرسنلی)
    10-تاریخ تحویل
    11-تاریخ تغییر و تحول
    12-دو عدد فیلد memo برای نگهدری اطلاعات تغییر و تحول
    دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

تشکر ها
    149

سلام دوستان عزیز این برنامه را با جدول اکسس میخواهم بسازم البته بهتر است که با sql ساخته شود اما بعلت این برنامه را در بعضی از ادارات نمیشود روی سیستم نصب کرد چون اجاز نصب sql وجود ندارد برای همین است که با اکسس میسازیم که در انتها بعدها میتوانید به اسکیوال بسازید
    لطفا نظرات خود را بفرمایید

کاربر سایت rasoulbabadi آواتار ها
    تشکر ها
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .

درود بر شما دوست گرامی متشکرم از اینکه به این حقیر لطف کردید من هم تمام تلاشم رو برای حل این مسئله (برنامه ) بکار می برم. امیدوارم که بتوانیم هم خوب یاد بگریم و هم یاد بدهیم.
    در این زمینه اگر اطلاعات دیگری خواستید من در خدمتم..
    با تشکر
    رسول بابادی

مدیر انجمن javad_rajabloo آواتار ها
    تشکر ها
    21
    تشکر شده 30 بار در 18 ارسال.

سلام به دوستان . منم موافقم . ادامه بدیم

تشکر ها
    149

سلام
    دوستان با توجه به اینکه در قسمت ((((یک پروژه دلفی ( ورود اطلاعات پرسنلی) ))))
    * ما یک پروژ جهت ورود اطلاعات پرسنلی ساختیم حال شما عزیزان به سلیقه خود آن را ویرایش کنید یعنی شکل آن و همچنین حذف را به آن اضافه کنید دوستان اگه خواستن میتوانند فیلدهای دیگر به آن اضافه کنند بنابه نیاز خود اما به نظر من همین اطلاعات کافی است
    * بعد از این مواردی که گفتم به سراق جدول میریم و یک جدول دیگر به بانک خود اضافه میکنیم نام آن بانک را koodro میگذاریم
    دوستان اگه پروژ اطلاعات پرسنلی دقت فرمایید دوستان و مدیر فرمودند که جهت نام گذاری جداول از قوانینی استفاده کنیم شما هم میتوانید از آن قوانین استفاده کنید
    اینجا من این کار نمی کنم چرا که احساس من این است که بهتر میشود توضیح دهم . این فقط یک احساس است .
    در جدول فوق یادمان باشد اولین فیلد باید به نام id_koodro باشد و اتوماتیک شماره گزاری کند.
    بعد موارد مورد نیاز ما برای شناسایی خودرو مثال
    1- رنگ
    2- مدل
    3- شماره شاسی
    4- شماره بدنه
    5- شماره پلاک
    6- سال ساخت
    7- نام کارخانه
    8- تاریخ ساخت
    و ....
    که من اینجا
    1- مدل
    2- سال ساخت
    3- رنگ
    4- شماره پلاک
    5- آیدی راننده
    6- تاریخ تحویل
    7- تاریخ انتقال
    8- فیلد تاریخ ( جهت آخرین تغییر)
    9- فیلد حافظه ( برای ذخیره گزارش )
    قابل ذکر است که فیلدهای هست و نه برای ذخیره تغییرات میباشد که حالا در خصوص آن صحبتی نمی کنیم اگه نیاز بود جلو تر در خصوص آن صحبت خواهیم کرد
    توجه توجه
    این جدول را در همان بانکی که قبلا جدول پرسنل را ساخته بودیم میسازیم

تشکر ها
    149

با سلام خدمت جناب مهندس رجبلو عزیز
    خیلی ممنون دوست عزیز
    امیدوارم که از کمک جنابعلی استفاده کامل را ببریم
    مهندس مجید عزیز هم خیلی خوشحال میشوم که ایشان تشریف بیاورند و کمک کنند

9. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید (29 / November / 2015)

تشکر ها
    149

بعد از موارد یاد شده بالا برنامه یعنی
    ( با دانلود برنامه ای که در قسمت ورود اطلاعات پرسنلی داشتیم یعنی آخرین گذینه آن برنامه را از فشرده بیرون آورده و در یک پوشه ریخته بعد برنامه را اجرا میکنیم حتما در دلفی 7 ) توجه توجه قبل از اجرای آن یادمان باشد که مامپوننتهای که گفته شده را دانلود کرده ونصب میکنیم . برای ادامه و هماهنگی بهتر سری به قسمت فوق بزنید و به گفته آن قسمت عمل کنید بعد این قسمت را ادامه دهید
    ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]) )
    حال با اجرای برنامه فوق یک پنجره به پروژ اضافه کنید و همانند ورود اطلاعات پرسنلی عمل کنید البته این بار برای اطلاعات خودرو
    تا اینجا دو پنجره داریم که در یکی اطلاعات پرسنلی وارد میشود و در پنجره دیگر اطلاعات خودرو وارد میشود .
    اما باید بگویم که این دو پنجره ثانویه هستن پس پنجره اصلی برنامه ما کجاست
    بله درست می فرمایید برای این منظور یک پنجره دیگر میسازیم و آن را بعنوان پنجره اصلی نام گذاری میکنیم
    فعلا در خصوص پنجره اصلی بعد صحبت میکنیم شما سعی کنید که پنجره دوم را بسازید و به گفته ها من عمل کنید تا در خصوص پنجره اصلی با هم صحبت کنیم

مهندس های عزیز لطفا نظرات خود وهمچنین راهنمایی و کمک دریق نشود با تشکر و احترام لازم

فعلا به امید دیدار

مدیر انجمن مجید آواتار ها
    تشکر ها
    58
    تشکر شده 201 بار در 100 ارسال.

سلام
    چشم جناب شاملو
    امیدوارم فرصت کافی برای مشارکت در این پروژه پیدا کنم.
    اول باید پروژه قبلی را دانلود و بررسی کنم و بعد خدمت میرسم تا ببینم چه کمکی از دستم بر میاد

تشکر ها
    1

درود بر دوستان گرامی

پرسش و درخواست ؟

• من روی لب تاپم ویندوز ۸.۱ پروفشنال ۶۴ بیتی و دلفی xe7 نصب کردم به نظر شما با همین ادامه بدم یا دلفی هفت رو هم نصب کنم - اگر دلفی هفت نصب کنم با هم به مشکل بر نمی خورن یا به عبارت دیگه تداخل پیدا نمی کنند.
    • اگر باید حتما دلفی ۷ داشته باشم لطف می کنید یه لینک درست برای دانلود دلفی ۷ بزارید البته روی ویندوز ۸.۱ اجرا بشه.
    • راستی مهندسین عزیز من رشنال رز نصب کردم اما حرفه ای نیستم که با هاش کار کنم. اگر میشه در این زمینه هم من رو راهنمایی کنید.

باتشکر
    رسول بابادی

تشکر ها
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoulbabadi نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی

پرسش و درخواست ؟

• من روی لب تاپم ویندوز ۸.۱ پروفشنال ۶۴ بیتی و دلفی xe7 نصب کردم به نظر شما با همین ادامه بدم یا دلفی هفت رو هم نصب کنم - اگر دلفی هفت نصب کنم با هم به مشکل بر نمی خورن یا به عبارت دیگه تداخل پیدا نمی کنند.
    • اگر باید حتما دلفی ۷ داشته باشم لطف می کنید یه لینک درست برای دانلود دلفی ۷ بزارید البته روی ویندوز ۸.۱ اجرا بشه.
    • راستی مهندسین عزیز من رشنال رز نصب کردم اما حرفه ای نیستم که با هاش کار کنم. اگر میشه در این زمینه هم من رو راهنمایی کنید.

باتشکر
    رسول بابادی
    جسارتا بنده فکر میکنم بهتراست روی دلفی های نسخه پایین سرمایه گذاری نکنید . مگر در مواقعی که ناچارید و یا کامپوننت های قدیمی که در نسخه های پایین تولید شده اند در نسخه های بالاتر بروز نشده اند و یا پشتیبانی نمیشوند

14. کاربر مقابل از مجید عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

rasoulbabadi (30 / November / 2015)

تشکر ها
    1

درود به دوستان و مهندسین عزیز میشه یه نگاهی به جداولی که ساختم بندازید.
    توی اکسس 2013با فرمت 2003 ساختم
    لطفا اگر مشکلی توی انتخاب نوع داده ها وجود داره لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

تشکر ها
    149

سلام
    خوبه اشکالی نداره
    اما بهترنبود از اسمهای کوتاه تری استفاده میکردی
    مثل
    بجای Fname_Employer بهتر نبود FNAIM_EMP
    ضمنا فکر کنم هیچوقت خودت را در شماره گذاری محدود نکن در فیلدهای شناسه یعنی در جدول ماشین دیگه شماره کاربر استفاده کننده را غییر تکراری انتخاب نکن چون ممکن است یک نفر دو خودرو در اختیار داشته باشد
    بعد ضمنا برای فیلد نام بهتر نیست فقط 25 کارکتر را اختصاص دهی نه 255 کارکتر و دیگر موارد
    و ضمنا برای شماره پلاک بهتر نیست از یک فیلد استفاده کنی اما هنگام نمایش و هنگام ورود آن را جدا جدا نمایش دهیم

جمعا خوبه البته اگه به موارد فوق کمی درموردش فکر کنی و نتیجه و علت اینگونه انتخابها را بنویسی خیلی خوب است البته این موارد را بخاطر این است که کسی این را مطالعه میکند وآشنایی کمی هم دارد و یا اینکه تازه شروع کرده بهتر متوجه شود البته این گفت و شنودها خیلی به علم من می افزاید

به درود
    ویرایش توسط b_e_shamlu : 30 / November / 2015 در ساعت 03:52 PM

تشکر ها
    1

متشکرم
    چشم حتما اصلا می کنم
    من منظور شما را درباره محدود نکردن شمارگذاری متوجه نشدم
    مگه نباید برای ارتباط بین کلید اصلی کارمند رو به عنوان کلید خارجی جدول خودرو داشته باشم.

یعنی با این ارتباط هر کارمند نمی تونه چند تا خودرو رو تحول بگیره.؟
    لطفا نظرتون رو بگین.

تشکر ها
    149

با سلام خدمت مهندس مجید عزیز میبخشید من پست شما را ندیده بودم امیدوارم که پوزش من را بپذیرد
    بله در تمام مواردی که شما فرمودید کاملا درست است بله من هنوز مهاجرت به دلفی بالا تر نکردم البته دلفی ورژ 9 دارم اما خیلی کم باهاش کار میکنم و آنهم به دلیل نداشتن کامپوننتهای است که در ورژن بالا تر وجود نداره و بگفته ای بروز رسانی نشده اند
    یکی از کامپوننتهای که خیلی برایم مهم است و خیلی دوستش دارم و به همین خاطر است که هنوز به بالاتر نرفتم کامپوننت بودبرای عمیلات تاریخ دیگر نیازی به فیلد text نبود همان فیلد را تاریخ وارد میکردیم اسم کامپوننت XCalendr بود که در قسمت ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ) شما میبینید خیلی کار ها را ساده میکرد یعنی تقویم را ( گزارش تقویمی براساس میلادی ، قمری ، هجری ، تعصیلات رسمی میلاد ، شمسی ، قمری و همچنین میشود ای اطلاعات را تغییر داد ) وخیلی چیزهای دیگر و اصولا من اکثر برنامه های که مینویسم بدون محاسبه تاریخ و گزارش تاریخی نمی باشد .
    ضمنا مهندس جان من از دلفی فقط برای رفع نیازم استفاده کرده ام و در اینجا اطلاعات خودم را جهت کسانی که برای دلشان کار میکنند انجام میدهم این مورد را گفتم که شما مهندس عزیز بیشتر هوای مارا داشته باشید و حتما به پستهای ما بیشتر سر بزنید و اشکالات آن را گوش زد بفرمایید . چون من دلفی را دوست دارم و دلفی کارها را بیشتر.

حال مهندس جان اگه شما بروز این کامپوننت سراغ دارید راهنمایی بفرمایید .

بازهم مهندس از راهنمایی شما خیلی تشکر دارم ارادت مند شما شاملو
    ویرایش توسط b_e_shamlu : 05 / December / 2015 در ساعت 12:20 PM

تشکر ها
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط b_e_shamlu نمایش پست ها
    با سلام خدمت مهندس مجید عزیز میبخشید من پست شما را ندیده بودم امیدوارم که پوزش من را بپذیرد
    بله در تمام مواردی که شما فرمودید کاملا درست است بله من هنوز مهاجرت به دلفی بالا تر نکردم البته دلفی ورژ 9 دارم اما خیلی کم باهاش کار میکنم و آنهم به دلیل نداشتن کامپوننتهای است که در ورژن بالا تر وجود نداره و بگفته ای بروز رسانی نشده اند
    یکی از کامپوننتهای که خیلی برایم مهم است و خیلی دوستش دارم و به همین خاطر است که هنوز به بالاتر نرفتم کامپوننت بودبرای عمیلات تاریخ دیگر نیازی به فیلد text نبود همان فیلد را تاریخ وارد میکردیم اسم کامپوننت XCalendr بود که در قسمت ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ) شما میبینید خیلی کار ها را ساده میکرد یعنی تقویم را ( گزارش تقویمی براساس میلادی ، قمری ، هجری ، تعصیلات رسمی میلاد ، شمسی ، قمری و همچنین میشود ای اطلاعات را تغییر داد ) وخیلی چیزهای دیگر و اصولا من اکثر برنامه های که مینویسم بدون محاسبه تاریخ و گزارش تاریخی نمی باشد .
    ضمنا مهندس جان من از دلفی فقط برای رفع نیازم استفاده کرده ام و در اینجا اطلاعات خودم را جهت کسانی که برای دلشان کار میکنند انجام میدهم این مورد را گفتم که شما مهندس عزیز بیشتر هوای مارا داشته باشید و حتما به پستهای ما بیشتر سر بزنید و اشکالات آن را گوش زد بفرمایید . چون من دلفی را دوست دارم و دلفی کارها را بیشتر.

حال مهندس جان اگه شما بروز این کامپوننت سراغ دارید راهنمایی بفرمایید .

بازهم مهندس از راهنمایی شما خیلی تشکر دارم ارادت مند شما شاملو

با سلام
    خواهش میکنم جناب شاملو بنده را شرمنده می فرمایید.
    بنده سعی کردم با کمی دستکاری در همان فایل XCalendar شما این کامپوننت را برای XE7 آماده کنم . روی دلفی بنده بدون مشکل کامپایل شد . لطفا اگر میتوانید شما هم آن را نصب کنید و بگویید که کار کرد یا نه؟
    ضمنا من اصلا نتوانستم با این کامپوننت کار کنم و تقویم یا چیزی شبیه آن روی فرم بگذارم . لطفا بگویید چگونه کار میکند . یا اگر ممکن است یک نمونه برنامه اینجا بگذارید تا ببینیم روش استفاده از آن چطور است. من برای تاریخ از کامپوننت SolarCalender که البته خودتان هم معرفی اش کرده اید استفاده میکنم که خیلی هم عالیست

تشکر ها
    1

درود به همه شما مهندسین عزیز
    مهندس مجید عزیز متشکرم بخاطر کامپوننت من نصب می کنم ببینم چطوری اما.....
    فکر کنم کسی نوشته من رو نخوند نه

تشکر ها
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoulbabadi نمایش پست ها
    متشکرم
    چشم حتما اصلا می کنم
    من منظور شما را درباره محدود نکردن شمارگذاری متوجه نشدم
    مگه نباید برای ارتباط بین کلید اصلی کارمند رو به عنوان کلید خارجی جدول خودرو داشته باشم.

یعنی با این ارتباط هر کارمند نمی تونه چند تا خودرو رو تحول بگیره.؟
    لطفا نظرتون رو بگین.
    این ارتباطی که شما توی تصویر برقرار کردید از نوع "یک به چند" هست و ظاهر مشکلی نداره
    با این حال من ترجیح میدم اول پروژه را به صورت کلی باز بینی کنم و بعد در موردش اظهار نظر کنم.

تشکر ها
    149

مهندس مجید عزیز
    خواهش میکنم چشم من این پست شما را در اداره دیدم وقتی به خانه رفتم انجا دستور شما را اجرا خواهم کرد و نتیجه را برای شما ارسال میکنم وهمچنین یک برنامه تقویم که خودم برای تفریح چند سال پیش نوشتم اگه شد برای شما ارسال میکنم خیلی خوبه
    یا علی

جناب مهندس رسول آبادی
    خدمت شما عرض کنم که اینجا هنوز نیاز به کانال نیست و این جدولها فقط برای اطلاعات پایه میباشد البته آن چیزی که من مد نظرم هست
    در ادامه بعداز ساخت ورود اطلاعات این جداول برای هرکاری یک جدول جداگانه خواهیم ساخت یعنی اگر برای تغییر سوخت باشد یک جدول سوخت اگر برنامه ای برای ماموریت باشد یک جدول برای ماموریت ساخته خواهد شد که اگر نیاز بود در آنجا انجام خواهیم داد
    ضمنا شما اگر دسترسی به sql دارید جدولهای خود را در sql بساز اگه این برنامه را بخواهی بصورت سینگل و یا در شبکه ای که اجازه استفاده از بانکها را نمی دهند بهتر است از بانک اکسس استفاده کنی حال دوست عزیز چون امکان دارد بخواهد بانکها ار تغییر دهید بهتر است که هیچ ارتباطی نزنید . البته این فقط نظر من است البته با عرض پوزش از جناب مهندس مجید .

23. کاربر مقابل از b_e_shamlu عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید (06 / December / 2015)

تشکر ها
    1

جناب مهندش شاملو من با یکم کمک از برنامه قبلی شما یه برنامه کوچیک برای صندوق درست کردم.
    که برای موجودی و جمع واریزی و برداشتی می خواستم کمکم کنید البته در صورت امکان.
    من فایل برنامه رو برای شما می فرستم شما لطف کنید این برنامه رو یه آنالیز بکنید.
    با تشکر اینم تصویرش:

رمز برنامه 1234 میباشد
    ویرایش توسط b_e_shamlu : 09 / January / 2016 در ساعت 10:56 AM دلیل: اشکال در اطلاعات

تشکر ها
    149

سلام وقت شما بخیر فعلا چون در اداره اجازه خیلی از کار ها را نداریم اینکه باید بروم و خونه اجرا کنم

اولین اشکالی که میشود گرفت و خیلی مهم است بانک اطلاعاتی شما آدرس دهی خوبی نشده است اگه به برنامه بیشتر نگاه کنی متوجه میشوی
    اشکالی که پیش می آید اینکه بانک حتما باید در جایی که شما در سیستم خود ذخیره کرده اید باشد یعنی برای اجرای باید همان مسیر را باز سازی کرد .
    دومین اشکال برنامه اینکه پنجره در جای خیلی بدی باز میشود میتوان طوری تنظیم کرد که هنگام باز شده در وسط صفحه باز شود.
    و بنظر میرسه این خیلی مهمه که همیشه پنجره شما در بالاترین قسمت قرار بگیره یعنی هیچ وقت پشت پنجره های دیگر نرود اونم به این دلیل میباشد که برنامه یک برنامه مالی است و اگر با آن کاری ندارید باید آن بست نه به پشت برود چون امکان تغییر در پشت است که کاربر آن را نمی بیند
    سومین اشکال اینکه شما برای اضافه کردن رکورد از دستور insert استفاده کردید که این خیلی خطر ناک است این دستور یک رکورد در جایی که شما هستید اضافه میکنه یعنی تمامی رکورد های بعدی را یک رکورد شیفت ( به جلو هول دادن) به عقب میدهید و این مشکل هنگامی که رکورد های شما خیلی زیاد میشود و این میدانی یعنی چه یعنی اگه 1000 رکورد داشته باشیم تمامی هزار رکورد را یکی یکی شیفت کنه حال ببینی چه اتفاقی خواهد افتاد و اگر در این حال ارتباط یا برق قطع شود.
    پس بهتر است همیشه رکورد را به انتها اضافه کنیم دستور APEEND
    چهارمین اشکال شما روی جدول اگه دوبار کلیک کنید میره توی مد اصلاح حال شما اگه روی جدول بالا پایین کنید از حالت مدی که شما تعریف کردید بعنوان اصلاح بیرون نمیاد

تا این حد میتوانم بگویم چون دیگر نمی توانم کار کنم پروژ را نمی توانم باز کنم باید به منزل بروم برای دیگر قسمتها
    ویرایش توسط b_e_shamlu : 09 / December / 2015 در ساعت 10:21 AM

تشکر ها
    1

متشکرم منتظر نظرات بعدی شما هستم

کاربر سایت mohamad_a آواتار ها
    تشکر ها
    5
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال.
    Blog Entries
    1

با سلام به دوستان
    آيا xcalendar_xe7 در دلفي xe4 قابل نصب هست .

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)