آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: تنظیم پارامترها برای اجرای مستقیم dll

کاربر سایت saber1366 آواتار ها
    تشکر ها
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

تنظیم پارامترها برای اجرای مستقیم dll

سلام به همه دوستان
    همونطور که استحضار دارید روش معمول اجرای پروژه در اینتراوب اینه که اول پروژه به حالت standalone ایجاد کنیم و وقتی که کار به پایان رسید در نهایت اونو تبدیل کنیم به isapi و خروجی dll بگیریم.
    اما سوال من از محضر اساتید محترم اینه اگه در ابتدای آغاز پروژه حالت ISAPI را انتخاب کنیم. و بخواهیم با زدن کلید f9 ، فایل کامپایل شده توی مرورگر اجرا بشه باید چطوری خطایی که در شکل زیر میبینید را برطرف کرد و چگونه پارامترها را پر کرد؟
    با تشکر

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

تشکر ها
    3

پاسخ : تنظیم پارامترها برای اجرای مستقیم dll

چقدر بازدیدهای اینجا کمه
    من بعد از یک روز هنوز منتظرم

تشکر ها
    3

پس کجایید اینتراوب کارای عزیز !!!

مدیر انجمن مجید آواتار ها
    تشکر ها
    58
    تشکر شده 201 بار در 100 ارسال.

سلام
    شما اول بفرمایید که چرا باید پروژه ای را که خورجی dll تولید میکند را با F9 اجرا کنید؟
    اجازه بدید اول ما از آنچه در ذهن شما میگذرد سر در بیاوریم بعد دنبال مشکل احتمالی بگردیم.

البته راه هایی وجود دارد که بشود یک dll را دیباگ کرد ولی شما ابتدا ابهامات بالا را برطرف کنید تا بریم سراغ پاسخ سوالتون

تشکر ها
    3

سلام
    ابتدا تشکر میکنم بعد از کلی انتظار شما جواب دادین.
    چون احساس میکنم خوب توضیح ندادم بصورت تصویری یکبار دیگه سوالم را مطرح میکنم.
    در شکل دو روش اجرای برنامه اینتراوب مد نظرم را نشان دادم. روش اول که مشکلی ندارم و در نهایت که برنامه کامل شد میتونم تبدیل کنم به isapi و خروجی را روی سرور بگذارم و اجرا شود.
    اما میخواستم روش دوم را هم بدونم چطور اجرا میشود چون فکر میکنم یک مرحله از اجرا کم میشود و حتما مفید هست که سازنده ها اون حالتم توی فرم تعریف پروژه اینتراوب گذاشته اند.
    چون ابعاد تصویر بزرگ شده بود اینجا قبول نکرد در زیر آپلود کردم.
    با تشکر.

تشکر ها
    58

گرچه فعال بودن دستور Run در دلفی همیشه دلیل بر اجرای بلافاصله برنامه نیست ولی به شما حق میدم که کمی دچار سر در گمی شده باشید . بنده هم اوایل چنین برداشتی داشتم و فکر میکردم باید در قسمت پارامترهایی که در تصویر نشان دادید مقداری قرار بگیرد . ولی اون قسمت برای موارد دیگری در نظر گرفته میشه . مثلا فرض کنید در یک Command Line شما دستوری دارید که از سوئیچ های مختلفی استفاده میکنید . در قدیم دستورات داس اغلب اینچنین بودند و با تغییر سوئیچ ها عملکردشان تغییرات مختصری میکرد . شما میتوانید در دلفی برای برنامه های خود پارامتر های ورودی تعریف کنید تا مانند همان سوئیچ های قدیمی در دستورات داس کاربر بتواند برنامه شما را با حالت های مختلف اجرا کند . بهترین کاربرد این پارمتر ها که بنده خیلی ازش سود میبرم اجرای نرم افزار در حالت Developer یا User است که به بنده امکان زیادی میدهد تا کد ها را بدون تغییرات زیاد در هر دو حالت چک کنم.
    بگذریم اینها که تا الان گفتم ربطی به سوال شما نداشت.
    اگر بخواهید برنامه تولید شده به صورت ISAPI را اجرا کنید ابتدا باید آن را به صورت یک سرویس در ویندوز نصب و اجرا کنید . برای اطلاعات بیشتر در گوگل بدنبال نصب dll روی ویندوز به عنوان سرویس بگردید. بعد از اینکه سرویس مورد نظر اجرا شد میتوانید با دلفی از منوی Run آن را Attach To Proccess کرده و حالشو ببرید

تشکر ها
    3

در خصوص اطلاعات بیشتر ابتدای پاسختون ممنون.
    از قبل سرویس ویندوز (iis) را نصب کردم و تنظیماتش را هم انجام دادم و dll و isapi مورد نظرم را ویندوز برایم اجرا میکند و مشکلی از اون بابت ندارم.
    اما سوال من اجرای مستقیم و حذف مرحله تبدیل stadalone به isapi است.
    آیا با attach to proccess به هدف میرسم؟
    لطفا توصیح بیشتری بدهید.

تشکر ها
    58

تا جایی که بنده اطلاع دارم IIS سرویس نیست بلکه یکی از Features های ویندوز است. شما بوسیله IIS کارهای بیشتری نسبت به یک سرویس میتوانید انجام دهید که لزوما ربطی به سرویس های نصب شده روی ویندوز ندارد . البته بخشی از فعالیت هایی که در IIS انجام میشود به صورت سرویس های تحت ویندوز به کاربر ارائه میگردد. خلاصه کلام اینکه منظور بنده از توضیحات پست قبلی دقیقا یک ویندوز سرویس بود و نه IIS . توجه داشته باشید که شما میتونید با دلفی یک سرویس ویندوز تولید کنید و این محصول میتونه ربطی به اینتراوب هم نداشته باشه چون مبحث ویندوز سرویس برای خودش دنیایی داره که در این بحث نمیگنجه و از سواد بنده هم خارجه.
    اینتراوب در نهایت روی ویندوز فقط باید روی IIS نصب بشه و شما برای اجرای برنامه خود به صورت Deploy شده فقط دو راه دارید. یکی همان راه IAPI هست و دیگری را هم میتونید در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مشاهده کنید. تولید برنامه به صورت standalone برای سهولت کار برنامه نویس توسط دلفی ارائه شده تا درگیر تنظیمات IIS یا ویندوز و مسائل دیگه نشه و تمام تمرکز خودشو روی طراحی و تولید نرم افزار معطوف کنه. همانطور که خودتان هم اشاره فرمودید بعد از اتمام کار باید پروژه از standalone به ISAPI یا روش دوم که در لینک قبلی ارائه شد تبدیل بشه تا بتونید روی IIS راه اندازیش کنید. بدیهی است که حاصل یک برنامه به روش standalone قابل ارائه به مشتری نیست .
    ضمنا Attach to Proccess را هم فراموش کنید . این موضوع ربطی به سوال شما که میخواهید مرحله standalone را حذف کنید نداره.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)